Dziś jest: Czwartek, 18 Sierpień 2022 rok
Firma PiD-MILL Nowoczesne Technologie
Firma PiD-MILL Nowoczesne Technologie
Firma PiD-MILL Nowoczesne Technologie

Sprzęt wykorzystywany w produkcji.

Skaner 3D dotykowy

W celu przyspieszyć proces projektowania, testowania i przygotowania produkcji firma PiD-MILL wzbogaciła się o skaner 3D dotykowy. Skaner pozwala na zbadanie bryły materiału z założoną rozdzielczością w osiach X i Y. Na podstawie pomiarów możliwe jest wygenerowanie ścieżki narzędzia, dla obróbki zgrubnej i wykańczającej.
Ponadto skanery 3D wykorzystywane do skanowania obiektów rzeczywistych i przetworzenia uzyskanego obrazu na postać zrozumiałą dla systemów CAD 3D stanowią podstawę dziedziny zwanej inżynierią odwrotną.
Urządzenia te mogą też oddać nieocenione usługi, kiedy potrzebujemy szybko powielić, skopiować detal, którego dokumentacją nie dysponujemy. Przedmiotem tym może być np. gipsowy odlew, model samochodu wykonany z glinki bądź istniejący już seryjnie wykonywany detal.

Oś obrotowa CNC

Oś obrotowa CNC Kolejnym wyposażeniem firmy Pid-MILL podnoszącym wydajność, jakoś a przede wszystkim rozszerzającym możliwości produkcyjne jest oś obrotowa do plotera frezującego BFN 1110. Wysokiej jakości żeliwna oś obrotowa po podłączeniu do frezarki daje między innymi możliwość obrabiania materiału w 4 osiach, co znacznie podnosi jakość produktu końcowego.
Frezy walcowe - z ostrzami na powierzchni bocznej, podstawowy rodzaj narzędzi skrawających wykorzystywanych w produkcji.
Frezy kuliste -
Frezy stożkowe (V-punkt) -

Przecinarka taśmowa pionowa - stosowana do przygotowania materiału obrabianego. Przechylny stół znacznie rozszerza możliwości technologiczne.
Ostrzałka do frezów
Powrót na stronę główną firmy PPHU PiD-MILL Polska wersja językowa English version Deutsche version